Komunikaty dla Prezesów

Zarządy Oddziałów ZNP zobowiązane są do wykonania niezbędnych czynności związanych ze sprawozdawczością finansową Oddziałów ZNP min.: założenie podpisu elektronicznego na bilansie oddziału ZNP za rok 2019 i przesłania go w wersji elektronicznej na adres : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. temat : bilans ZO ZNP 2019 - /  np. Czersk/ .

W załączeniu:

  1. HARMONOGRAM działań dotyczący sporządzenia BILANSU ODDZIAŁU ZNP za rok obrotowy 2019.
  2. WZORY załączników do bilansu znajdują się w KOMUNIKAT Nr 91 z dnia 17 grudnia 2018r.
  3. INFORMACJA w sprawie sprawozdawczości finansowej oddziałów za rok 2019 – materiał ZG ZNP

Ponadto zobowiązuje się prezesów oddziałów o :

-  przekazanie wypełnionego druku GUS RG-OP  do ZOP ZNP najpóźniej do dnia 10 stycznia 2020r. według przesłanego e-mali w dniu 20.12.2019r. ( wraz ze wzorem wypełnienia) dot. tylko oddziałów ZNP posiadających nadany numer REGON ( Brusy, Bytów, Cewice, Choczewo, Chojnice m., Czarne, Damnica, Debrzno, Dziemiany, Gdańsk, Gdynia, Hel, Kobylnica, Kołczygłowy, Kościerzyna, Kwidzyn, Lipnica, Łęczyce, Miastko, Nowy Dwór Gdański, Ostaszewo, OUPiS, Pelplin, Pruszcz Gdański m., Puck, Rumia, Rzeczenica, Słupsk m., Somonino, Sopot, Stara Kiszewa, Starogard Gdański m., Satry Dzierzgoń, Satry Targ, Studzienice, Subkowy, Szemud, Tczew m., Trzebielino,  Ustka, Wejherowo gm., Wejherowo m., Wicko, Władysławowo) .

-  uaktywnienie imiennej skrzynki e-mail na serwerze …Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  w terminie do  dnia 20 stycznia 2020r.

- uaktualnienie pieczęci : nagłówkowej Zarządu Oddziału, szyldu ZNP znajdującego się na zewnątrz siedziby / drzwiach siedziby, tablicach informacyjnych / oraz pieczęci imiennych prezesa oddziału, pieczęci nagłówkowych OKR, sekcji statutowych , KMN oraz imiennych przewodniczących OKR, sekcji, KMN zgodnie z obowiązującą instrukcją  wewnątrzzwiązkową. Wzory pieczęci znajdują się w KSIĄŻCE PRACY ODDZIAŁU ZNP NA KADENCJĘ  2019 – 2024, w terminie do dnia 20 stycznia 2020r.

 

HARMONOGRAM SPORZĄDZANIA SPRAWOZDANIA FINANSOWEGO przez ODDZIAŁY ZNP za rok 2019

INFORMACJA w sprawie sprawozdawczości finansowej oddziałów za rok 2019 – materiał ZG ZNP

W załączeniu przekazuję plakat informujący o pikiecie organizowanej przez okręg pomorski ZNP w dniu 8 grudnia (niedziela) godz. 15.30 pod Dworem Artusa na ul. Długi Targ 43/44 (Długa) w Gdańsku. Proszę aby uczestnicy pikiety wyposażeni byli w gadżety typu: flagi Związkowe, plakaty (strona www.znp.edu.pl) gwizdki, znicz diodowy ( w miarę możliwości lub latarki lub telefon komórkowy wyposażony w latarkę itp.) – symbolizującej światełko dla edukacji.

Na odprawie z prezesami w dniu 25 listopada br. zwróciłam się z prośbą o zapewnienie liczby uczestników co najmniej jeden autokar z danego powiatu. Ze szczególna prośbą zwracamy się do oddziałów leżących blisko miasta Gdańska, oraz miasta Gdańska Gdyni i Sopotu o zapewnienie jak największej liczby uczestników. Proszę również o oddelegowanie jednego nauczyciela (pracownika oświaty) którzy wystąpią publicznie i mówić będą o trudnej pracy nauczyciela, warunkach pracy nauczyciela, uczniów, niskich wynagrodzeniach itp. Proszę o informacje zwrotna o liczbie uczestników biorących udział w pikiecie do wtorku 3 grudnia br.

Załączony plakat proszę wywiesić w szkołach i placówkach na terenie działania oddziału.

Link

 

Zgodnie z Planem pracy Okręgowej Komisji Rewizyjnej na rok 2019 w dniu : 4 grudnia 2019r. w godz. od 10.00 do 12.00 i od 12.00 do 14.00 w siedzibie Zarządu Okręgu Pomorskiego ZNP, przy ul. Wały Jagiellońskie 24 odbędzie się szkolenie Przewodniczących Oddziałowych Komisji Rewizyjnych .

 

Z uwagi na liczbę uczestników , szkolenie przewodniczących Oddziałowych Komisji Rewizyjnych odbędzie się wg. harmonogramu z podziałem na powiaty :

 

4 grudnia br. w godz. 10.00-12.00 dla przewodniczących Oddziałowych Komisji Rewizyjnych z oddziałów gminnych ZNP powiatów : bytowskiego, chojnickiego ,człuchowskiego, kościerski, kwidzyński, lęborski, słupski, starogardzki, sztumski, m. Słupsk.

 

4 grudnia br. w godz. 12.00-14.00 dla przewodniczących Oddziałowych Komisji Rewizyjnych z oddziałów gminnych ZNP powiatów : gdańskiego, kartuskiego, malborskiego, nowodworskiego, puckiego, tczewskiego, wejherowskiego, m. Gdańsk, m. Gdyni , m. Sopotu.

 

Tematyka szkolenia :

1. Regulamin OKR.

2. Instrukcja w sprawie sposobu i trybu regulowania składek członkowskich, analiza spływu składki członkowskiej z poszczególnych oddziałów w 2019r.

3. Regulamin przyznawania i wypłata diet i zwrotu kosztów podróży.

4. Zasady konstrukcji planu finansowego oraz jego prawidłowej realizacji (pisanie sprawozdania ).

5. Informacja o zmianach w pracy Głównej Komisji Rewizyjnej po 42 Zjeździe Delegatów ZNP na kadencję 2019-2024.

6. Sprawy różne i wniesione na szkoleniu.

 

Jednocześnie informuję, że Prezes oddziału gminnego ZNP , działający w imieniu Zarządu Oddziału , zgodnie z kompetencjami oddelegowuje przewodniczącego OKR do udziału w szkoleniu lub w porozumieniu z przewodniczącym członka oddziałowej komisji rewizyjnej .

Zarząd Oddziału ZNP pokrywa koszty podróży i delegacji za udział w szkoleniu.

 

Z uwagi na zakres tematyczny szkolenia , obecność w/w jest obowiązkowa.

W dniu 25 listopada (poniedziałek) 2019r. godz. 10.00 w hotelu Logos w Gdańsku Wrzeszczu przy ul. Uphagena 28 odbędzie się odprawa z prezesami oddziałów Związku Nauczycielstwa Polskiego Okręgu Pomorskiego.   

Porządek obrad:

  1. Informacja z przebiegu 42 Krajowego Zjazdu Delegatów ZNP.
  2. Działania ZNP w sprawie postulatu strajkowego dotyczącego wzrostu wynagrodzeń.
  3. Organizacja pikiety/manifestacji w dniu 8 grudnia 2019r.
  4. Sprawy różne i wniesione przez prezesów oddziałów.

(do pobrania) oddelegowanie

W dniu 21 października (poniedziałek) 2019r. godz. 10.00 w siedzibie ZOP ZNP ul. Wały Jagiellońskie 24 w Gdańsku odbędzie się posiedzenie Prezydium ZOP ZNP z udziałem prezesów oddziałów z siedzibami w powiatach. Ze względu na porządek posiedzenia (poniżej) uprzejmie proszę prezesów oddziałów z siedzibami w powiatach o przygotowanie informacji z oddziałów danego powiatu pkt. 2, 4 i 6 .
Planowane zakończenie posiedzenia godz. 14.00.
Porządek obrad:
1. Informacje z posiedzeń Prezydium ZG ZNP (wrzesień , październik 2019r).
2. Przygotowania do 42 Krajowego Zjazdu Delegatów ZNP:
- propozycja zmian do Statutu ZNP
- organizacja wyjazdu delegatów - okręg pomorski.
3. Wyniki badania sondażowego ZNP w sprawie form protestu przeprowadzonego w ogniwach ZNP - okręg pomorski (wrzesień 2019r).
4. Ruch kadrowy w szkołach i placówkach oświatowych okręgu pomorskiego (stan na dzień 30.09.2019r.).
5. Działania Związku Nauczycielstwa Polskiego (zarządów oddziałów) na rzecz wzrostu wynagrodzeń pracowników oświaty. Informacja o renegocjowanych regulaminach wynagradzania nauczycieli, pracowników niebędący nauczycielami – współpraca z JST.
6. Tematyka szkoleń aktywu związkowego (w powiatach, rejonach oraz nowo wybranych prezesów oddziałów).
7. Analiza składki członkowskiej za pierwsze półrocze 2019r.
8. Sprawy różne i wniesione przez członków Prezydium i prezesów z siedzibami w powiatach.

(do pobrania) oddelegowanie

O nas

Związek Nauczycielstwa Polskiego (ZNP) – związek zawodowy pracowników oświaty i wychowania, szkolnictwa wyższego i nauki w Polsce. Należy do Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych. Okręg Pomorski ZNP.  Elżbieta Markowska - prezes okręgu pomorskiego ZNP od 2002 - nadal

Ile osób jest Online

Odwiedza nas 17 gości.

Licznik odwiedzin

111030
Dzisiaj100
Wczoraj147
W tym tygodniu985
W tym miesiącu2820
©2020 ZNP Okręg Pomorski. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Search

facebook_page_plugin