INFORMACJA NR 148 z dnia 29 listopada 2021r

Debata dla uczniów: Twoja Europa – Twoje Zdanie - ZNP : ZNP

Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny (EKES) planuje 13. edycję wydarzenia „Twoja Europa – Twoje Zdanie”która odbędzie się 31 marca – 1 kwietnia 2022 r.

W ramach inicjatywy „Twoja Europa – Twoje zdanie” (YEYS) EKES zaprasza 33 szkoły (z 27 państw członkowskich UE, pięciu krajów kandydujących do UE i jednej szkoły europejskiej z siedzibą w Brukseli) do udziału w dwudniowym cyklu debat, warsztatów i interaktywnych zajęć poświęconych aktualnemu zagadnieniu interesującemu młodych ludzi.

Przyszłoroczna impreza odbędzie się w trybie zdalnym ze względu na niepewną sytuację pandemiczną.

Koleżanki i Koledzy ZWIĄZKOWCY ,

Jeśli WASZA placówka jest szkołą średnią, to bez względu na jej profil zachęcamy do zgłoszenia jej do udziału w wydarzeniu „Twoja Europa – Twoje Zdanie 2022”.

W drodze losowania wyłoniona zostanie jedna szkoła z każdego kraju, a zwycięzcy wezmą udział w dwudniowym wydarzeniu zdalnym, transmitowanym w internecie za pośrednictwem mediów społecznościowych EKES-u.

Każda wybrana szkoła będzie mogła wytypować maksymalnie trzech uczniów w przedostatnim roku nauki, którzy pod opieką nauczyciela wezmą udział w imprezie. Uczniowie spotkają się online z rówieśnikami z innych krajów, z którymi będą mogli wymienić opinie i opracować deklaracje na tematy istotne z punktu widzenia tego wydarzenia. Dla młodzieży będzie to niepowtarzalna okazja do lepszego zrozumienia sposobu funkcjonowania UE i do wzięcia udziału – w wielokulturowym środowisku – w dyskusji wzorowanej na debacie odbywającej się w zgromadzeniu.