INFORMACJA NR 127 z dnia 5 listopada 2021r.

image001image003

W dniach  4-5 listopada br w Jastrzębiej Górze odbyło się szkolenie prezesów ognisk Oddziału ZNP  w Gdyni.  Frekwencja dopisała.

W programie m.in. spotkanie z Prezesem ZNP /online , prezesem okręgu , którzy poruszyli sprawy związane z proponowanymi zmianami w  systemie oświaty oraz działaniach ZNP  w okręgu pomorskim. Spotkaniu towarzyszyła dyskusje o skutkach dla środowiska oświatowego w związku z propozycjami MEiN. Prezes Oddziału wraz z sekretariatem przygotowali sprawozdanie z działalności oddziału za okres 2019-2021. Zostały wręczone  złote odznaki  oraz odznaka za 50 – letnią przynależność  związkową.

Tematyka szkolenia m.in:

• Wypalenie zawodowe wśród nauczycieli / m.
  • Jak Cię widza tak Cię piszą / m. warsztatowa.
  • Kompetencje Rady Pedagogicznej.

Poruszana problematyka  wzbudzała żywe zainteresowanie wśród uczestników szklenia.

Dziękuję za zaproszenie, organizację ciekawego szkolenia .

W dniach 29 – 30  października br  odbyło się szkolenie aktywu związkowego Oddziału ZNP  w Nowej Wsi Lęborskiej . W spotkaniu wzięła udział kol. Prezes okręgu pomorskiego, która przedstawiła: sytuację współpracujących ze sobą związków zawodowych w Zespole ds. Statusu Zawodowego przy MEiN, działania ZNP na szczeblu centralnym i okręgowym , informacje o przedmiocie inicjatywy obywatelskiej dot,. wzrostu wynagrodzeń nauczycieli w kontekście przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej.  Gratuluje wyboru nowej Prezeski Oddziału ZNP w Nowej Wsi Lęborskiej .

Dziękuję  za spotkanie i możliwość wzięcia udziału w rozmowach indywidualnych w sprawach pracowniczych członków ZNP .

image006image008image010