INFORMACJA Nr 57 z dnia 21 kwietnia 2021r.

19 kwietnia br. Prezydium ZG ZNP Apel ZNP do MEiN o przesunięcie nowej formuły egzaminu ósmoklasisty .
Stanowisko Prezydium Zarządu Głównego Związku Nauczycielstwa Polskiego z dnia 19 kwietnia 2021 r. w sprawie nowej formuły egzaminu ósmoklasisty.

Zgodnie z zapisami rozporządzenia MEN od roku szkolnego 2021/22 rozszerza się zakres egzaminu o przedmioty do wyboru – biologia, chemia, fizyka, geografia i historia, które pojawiły się w klasie siódmej, tj. od września 2020 r. - w ramach reformy programowej zainicjowanej przez minister edukacji Annę Zalewską –
Mimo ogromnego wysiłku nauczycieli zdalne nauczanie nie było w stanie zastąpić stacjonarnej formy nauki. Uczniowie krótko mogli uczyć się tych przedmiotów w szkolnych pracowniach –nauczanie zdalne trwa już trzeci semestr.
ZNP stoi na stanowisku, że priorytetowym zadaniem MEN zaspokojenie poczucia bezpieczeństwa i spokoju psychicznego uczniów, odbudowanie relacji rówieśniczych i wspieranie uczniów potrzebujących opieki pedagogiczno-psychologicznej.