INFORMACJA NR 118 z dnia 14 listopada 2022r.

Spotkanie przedstawicieli ZNP z kierownictwem Departamentu Współpracy z Samorządem Terytorialnym MEiN jest efektem ostatnich rozmów ZNP z ministrem edukacji Przemysławem Czarnkiem. Spotkanie dotyczyło nowej oceny pracy nauczycieli. Związek przygotował propozycję, która wyeliminuje tworzenie przez dyrektorów wskaźników oceny.

Związek poruszył problem związany z przepisem mówiącym o możliwości zatrudniania w publicznych przedszkolach osób niebędących nauczycielami do prowadzenia wszystkich zajęć, a nie jak dotychczas zajęć rozwijających zainteresowania, a tym samym do likwidacji Karty Nauczyciela w tych placówkach i zatrudniania na podstawie Kodeksu pracy. Problem ten został szeroko omówiony na posiedzeniu Komisji Ochrony Pracy ZG ZNP wraz  z przedstawicielami Okręgów ZNP zajmującymi się edukacją przedszkolną.