INFORMACJA NR 94 z dnia 28 lipca 2021r.

Opiniujemy pakiet zmian „lex Czarnek”

21 lipca ZNP otrzymał do zaopiniowania projekt ustawy o zmianie ustawy – Prawo oświatowe oraz niektórych innych ustaw autorstwa MEiN. Okręg pomorski przesłał materiał do prezesów oddziałów, którzy decyzją ZOP ZNP sporządzają uwagi na potrzeby sporządzenia ostatecznej opinii ZG ZNP.

Przedstawiony projekt nowelizacji ustawy Prawo oświatowe wzmacnia rolę kuratora w wyborze dyrektora szkoły, przedszkola czy placówki, ogranicza współpracę szkół z organizacjami społecznymi, umożliwia zwolnienie dyrektora w trakcie roku szkolnego. Jeśli dyrektor wejdzie w konflikt z kuratorem, ten będzie mógł go praktycznie w każdej chwili odwołać. Kurator roztoczy też nadzór nad rodzicami, którzy wybiorą zajęcia dodatkowe dla swoich dzieci jedynie z puli zaakceptowanej przez kuratora.

Polecamy :

Projekt nowelizacji

Obywatelski apel i list otwarty ws. wstrzymania prac nad „lex Czarnek”