INFORMACJA NR 27 z dnia 5 lutego 2021r.

Wniosek ZNP o szczepienia pracowników oświaty i przyspieszenie szczepień nauczycieli 60+ - ZNP;

Przewodnicząca Krajowej Sekcji PAiO ZNP: Jesteśmy jedną załogą, a rząd nas dzieli - ZNP/
Związek Nauczycielstwa Polskiego wnioskuje do pełnomocnika rządu ds. Narodowego Programu Szczepień o jak najszybszą korektę planu szczepień nauczycieli przeciw COVID-19 tak, aby możliwość zaszczepienia – równocześnie z nauczycielami pracującymi stacjonarnie – mieli również pracownicy obsługi i administracji i nauczyciele oraz opiekunowie powyżej 60 rż. . Znaczna część nauczycieli pracuje stacjonarnie w szkołach, przedszkolach, poradniach i w żłobkach (opiekunowie) i zdaniem ZNP powinni mieć dostęp do szczepień w pierwszej kolejności. Wiek nie może być przesłanką wykluczającą nauczycieli pracujących stacjonarnie z dostępu do szczepień.
ZNP , jako jedyna organizacja związkowa nie godzi się z chaosem, jaki towarzyszy tak ważnemu przedsięwzięciu - KAŻDY WALCZY O SWOJE .