INFORMACJA NR 83 z dnia 11 października 2023r. – konferencja

11 października, w Sopocie, poznajemy "Dobre praktyki w systemach nabywania umiejętności, kompetencji i kwalifikacji w wybranych krajach UE - zasady finansowania a rola partnerów społecznych." - szkolenie, w którym uczestniczy Elżbieta Markowska Prezes Okręgu Pomorskiego #ZNP, która, zabierając głos w części warsztatowej zwracała uwagę na rolę związków zawodowych m.in. w procesie kształcenia i doskonalenia zawodowego pracownikow w zakładzie pracy i poza nim, podkreśliła znaczenie partnera dialogu społecznego - zakładowej i międzyzakładowej organizacji związkowej; zadania nauczycieli doradców zawodowych w planowaniu kariery zawodowej przyszłych pracowników i obecnych - uczeniu się przez całe życie. Zadaniem uczestnikow szkolenia jest wypracowanie rekomendacji dla RADY DIALOGU SPOŁECZNEGO w zakresie systemu nabywania umiejętności, kompetencji i kwalifikacji.

Uczestnicy z zainteresowaniem wysłuchali informacji kol. Elzbiety Markowskiej „ KOORDYNATORZY EDUKACYJNI W  ZAKŁADZIE PRACY „

Z zaproszenia nie skorzystały zaproszone ministerstwa : MEIN, MFP, MPIPR .....

Organizator szkolenia - Konfederacja LEWIATAN. Realizacja projektu jest dofinansowana ze środków UE