Spotkanie samorządowe Drukuj
wtorek, 17 stycznia 2012 08:10

W dniu 16 stycznia 2012r.  w HOTELU  LOGOS - Gdańsk odbyło się spotkanie samorządowe, które zostało zainicjowane i zorganizowane przez okręg pomorski ZNP. Tematyką wiodącą były problemy finansowania zadań edukacyjnych przez JST w kontekście placówek publicznych dla których organem prowadzącym jest JST i niepublicznych  dla których organem prowadzącym są podmioty użytku publicznego / stowarzyszenia, fundacje,  osoby fizyczne /. Polecam lekturze materiały analityczne , których autorem jest kol. Franciszek Potulski.
Bardzo ciekawe jest zestawienie grup zawodowych , które tak jak nauczyciele / Karta Nauczyciela /  mają swoje przywileje . Może ten materiał spowoduje mniejsze ataki  m.in. samorządów terytorialnych na Kartę Nauczyciela i pracowników oświaty.

W materiałach do pobrania znajduje się :
Strategia Rozwoju dla Kapitału Ludzkiego - opracowanie rządowe do której odniósł się ZG ZNP, przedstawiając REKOMENDACJE ZWIĄZKU w PAKCIE  DLA EDUKACJI.  Materiały ZG ZNP/ Pakt dla edukacji / oraz notatka z przebiegu spotkania   zostaną udostępnione  w późniejszym terminie. Polecam opracowanie Departamentu Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego, który zwiera dane o wykorzystaniu środków z UE przez województwo pomorskie.

Serdecznie dziękuję osobom, które zaszczyciły nas swoja obecnością :
parlamentarzystom, przedstawicielom: MEN, dyrektorowi Wydziału edukacji i Sportu przy UM, Prezydentom miast, wójtom, burmistrzom, prezesom oddziałów gminnych ZNP . Słowa uznania i podziękowania składam kol. Franciszkowi Potulskiemu za wkład w organizację spotkania i przygotowanie merytorycznych oraz fachowo omówionych materiałów, będących przedmiotem dyskusji.
Dziękuję za udział w dyskusji m.in. : parlamentarzystom RP, przedstawicielowi MEN, dyrektorowi Wydziału Edukacji - p. Bogdanowi Leszczukowi oraz wszystkim przedstawicielom JEDNOSTEK SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO za współpracę ze ZWIĄZKIEM NAUCZYCIELSTWA POLSKIEGO - OKRĘGU POMORSKIEGO.

Z wyrazami szacunku - Elżbieta Markowska prezes okręgu pomorskiego ZNP.

Materiały do pobrania :

1/. Nagranie panoramy gdańskiej z dnia 16 stycznia br.

2/. Prezentacja multimedialna -  spotkanie samorządowe

3/. Zestaw materiałów opracowanych i omówionych przez kol. Franciszka Potulskiego

4/. Strategia Rozwoju dla Kapitału Ludzkiego/ Warszawa ,listopad 2011 / - materiał rządowy.

5/. PAKT  DLA  EDUKACJI - REKOMENDACJE  ZNP

6/. Wykorzystanie środków unijnych w województwie pomorskim.

Poprawiony: wtorek, 17 stycznia 2012 15:10

ewydanie.glos.pl