Życzenia z okazji rozpoczęcia roku szkolnego Drukuj Email
Szanowni Państwo – Pracownicy Oświaty
Dzieci i Młodzież,
Koleżanki i Koledzy Związkowcy,

Z okazji nowego roku szkolnego 2011/2012 wszystkim pracownikom oświaty składam najlepsze życzenia  , dużo siły i wytrwałości  w pracy na rzecz dzieci, młodzieży i dorosłych. Niech wiara w słuszność wytyczonych celów  doda Państwu  wielkiej odwagi i hartu ducha niezbędnego  do pokonywania wszelkich trudności. Wierzę , że i tym razem nam wszystkim nie braknie woli i chęci do ciągłego budowania autorytetu zawodu nauczyciela, zapału do sprostania coraz to nowym wyzwaniom edukacji. Życzę , by do  Państwa szkół/placówek  zawitały uśmiechnięte maluchy,  pogodni uczniowie , wspaniali rodzice. Niech każdy dzień tej trudnej i odpowiedzialnej  pracy  staje się źródłem  osobistej satysfakcji, spełnienia zawodowego i radości, a dzieci ,  młodzież ,     rodzice    oraz władze zwierzchnie darzą Państwa szacunkiem i olbrzymią wdzięcznością.
Uczniom życzę , by  pierwszy  dzwonek otworzył  przed  Nimi  drzwi  do  intelektualnej , wielkiej  przygody , a codzienny  wysiłek  przynosił  jak  najlepsze  efekty.
Czas  spędzony w szkole niech  będzie  owocny i  radosny. Niech dzieci spełniają  oczekiwania nauczycieli i ich    nadzieje  , a  praca  przyniesie   Im i Ich Rodzicom  jak  najwięcej  satysfakcji  i  zadowolenia.
Natomiast,  członkom Związku Nauczycielstwa Polskiego życzę poczucia  „ bycia potrzebnym           „ i takich działaczy związkowych , dla których populistyczno-roszczeniowy charakter  Związku jest obcy, a przekonanie, że   merytoryczne przygotowanie i mądrość w działaniu zapewnią sukces            w pozytywnym kreowaniu związku zawodowego wśród partnerów społecznych i społeczności lokalnej .

Z serdecznymi pozdrowieniami
Prezes Okręgu  Pomorskiego ZNP