INFORMACJA NR 533 z dnia 16 lipca 2020r.

533

 

 

 

16 lipca br. na wniosek ZNP zostało odwołane posiedzenie  sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży, na którym miało odbyć się  pierwsze czytanie przedstawionego przez prezydenta Andrzeja Dudę projektu nowelizacji ustawy – Prawo oświatowe (druk sejmowy nr 458) ograniczającego dostęp organizacji pozarządowych do szkół.

Projekt Związek otrzymał 14 lipca i zgodnie z prawem ma 30 dni na zaopiniowanie / art. 19 ust.1. ustawy z dnia 23 maja 1991 r. o związkach zawodowych /. Taki sposób procedowania odbiera związkom zawodowym  prawo do opiniowania projektów prawnych dotyczących edukacji.

Wskazać  należy, że w obowiązującej ustawie – Prawo oświatowe znajdują się przepisy wymagające zgody rodziców na obecność w szkole organizacji pozarządowych. Chodzi o art. 86 ust. 2, zgodnie z którym: “Podjęcie działalności  w szkole lub placówce przez stowarzyszenie lub inną organizację, o których mowa w ust. 1, wymaga uzyskania zgody dyrektora szkoły lub placówki, wyrażonej po uprzednim uzgodnieniu warunków tej działalności oraz po uzyskaniu pozytywnej opinii rady szkoły lub placówki i rady rodziców”.

O nas

Związek Nauczycielstwa Polskiego (ZNP) – związek zawodowy pracowników oświaty i wychowania, szkolnictwa wyższego i nauki w Polsce. Należy do Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych. Okręg Pomorski ZNP.  Elżbieta Markowska - prezes okręgu pomorskiego ZNP od 2002 - nadal

Ile osób jest Online

Odwiedza nas 147 gości.

Licznik odwiedzin

148873
Dzisiaj53
Wczoraj154
W tym tygodniu502
W tym miesiącu3784
©2020 ZNP Okręg Pomorski. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Search

facebook_page_plugin