INFORMACJA NR 529 z dnia 25 czerwca 2020r.

6

 

 

 

 

 

Stanowisko Zarządu Głównego Związku Nauczycielstwa Polskiego z dnia 23 czerwca 2020 roku wobec przejawów nietolerancji i nienawiści w sferze publicznej.

Kiedy brakuje jakiegokolwiek systemowego wspierania edukacji antydyskryminacyjnej czy seksualnej w szkołach, to wszystko zależy od konkretnego nauczyciela. A także od sposobu przedstawienia zagadnienia, które proponuje podstawa programowa. W stosunku do pracowników - zgodnie z zasadami zawartymi w kodeksie pracy, nie można dyskryminować         w zatrudnieniu żadnego pracownika, nie tylko ze względu na płeć, ale również na wiek, niepełnosprawność, rasę, religię, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie oraz orientację seksualną . Wszelkie ataki na nauczycieli, sprowadzające się do tego, jakoby uczyli ideologii, ZNP uważa za oburzające i znieważające nauczycielską grupę zawodową. Nauczyciele są profesjonalistami, a w swojej pracy kierują się dobrem uczniów. ZNP podkreśla i przypomina , że nauczyciele ucza  w oparciu o zasady solidarności, demokracji, tolerancji, sprawiedliwości i wolności oraz że szkoły są apolityczne, a program nauczania wynika z obowiązującej podstawy programowej.

O nas

Związek Nauczycielstwa Polskiego (ZNP) – związek zawodowy pracowników oświaty i wychowania, szkolnictwa wyższego i nauki w Polsce. Należy do Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych. Okręg Pomorski ZNP.  Elżbieta Markowska - prezes okręgu pomorskiego ZNP od 2002 - nadal

Ile osób jest Online

Odwiedza nas 177 gości.

Licznik odwiedzin

148875
Dzisiaj55
Wczoraj154
W tym tygodniu504
W tym miesiącu3786
©2020 ZNP Okręg Pomorski. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Search

facebook_page_plugin