mamymoc

Zdecydowanie Najlepsza Przynależność!

• JESTEŚMY
    Nauczycielami i nauczycielkami, pracownikami oświaty i wychowania oraz szkolnictwa wyższego i nauki działającymi w najstarszym i największym związku zawodowym w Polsce, istniejącym od 1905 roku.
    Jest nas ponad 200 tysięcy, skupionych w 16 okręgach wojewódzkich, 1300 oddziałach powiatowych i gminnych, 12 tysiącach ognisk w szkołach i placówkach. Cieszymy się, że swoim doświadczeniem wspierają nas seniorzy (Sekcja Emerytów i Rencistów), a swoim entuzjazmem zarażają młodzi (Kluby Młodego Nauczyciela). Cenimy sobie współpracę z samorządami, organizacjami pozarządowymi, instytucjami edukacyjnymi.
    Jesteśmy członkami 30-milionowej światowej społeczności zrzeszonej w Międzynarodówce Edukacyjnej, z której dorobku korzystamy i której dorobek wzbogacamy.
  • CHCEMY
    Dobrej publicznej edukacji dla wszystkich
    Bezpłatnego kształcenia na wszystkich poziomach edukacji
    Godnych zarobków
imagesCA2REPER
NAUCZYCIELU ! zapoznaj się ze stanowiskami i opiniami ZNP do proponowanych zmian aktów prawnych dotyczących polskiej edukacji. Nie bądź obojętny ! Napisz swoje uwagi do proponowanych zmian w aktach prawnych , które dotyczą bezpośrednio Ciebie lub wykonywanej przez Ciebie pracy : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Baner_wobronie-godnosci_.jpg

plakat1

plakat2

Projekt budżetu na 2020 r.: podwyżek dla nauczycieli nie przewidziano

MEN obiecuje nauczycielom podwyżki w 2020 r., ale w przyjętym przez rząd projekcie ustawie budżetowej na przyszły rok wzrostu pensji w oświacie nie uwzględniono

“Oprócz proponowanych zmian w tabeli minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli, Minister Edukacji Narodowej na spotkaniu z przedstawicielami nauczycielskich związków zawodowych, które odbyło się 4 grudnia br., potwierdził wzrost wynagrodzeń nauczycieli o 6 proc. od września 2020 r.” – napisał 16 grudnia 2019 r. wiceminister edukacji Maciej Kopeć w odpowiedzi na uwagi, jakie Związek Nauczycielstwa Polskiego zgłosił do projektu tzw. rozporządzenia płacowego nauczycieli, które będzie obowiązywało od 1 stycznia 2020 r. ZNP zwrócił uwagę, że przewidziane przez MEN w przyszłym rok stawki wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli oznaczają, że ta grupa zawodowa w 2020 r. praktycznie nie otrzyma żadnych podwyżek. Stawki zdecydowanej większości nauczycieli utrzymano bowiem na tym samym poziomie, co obecnie.

Niestety w przyjętym tuż przed świętami bożonarodzeniowymi projekcie ustawy budżetowej na 2020 r. nie ma śladów po obiecanej przez wiceministra Kopcia i jego szefa – Dariusza Piontkowskiego podwyżce. W tej kluczowej dla finansów państwa ustawie rząd zapisał, że tzw. kwota bazowa dla nauczycieli na 2020 r. (kwota bazowa stanowi podstawę do wyliczenia nauczycielskich wynagrodzeń na poszczególnych stopniach awansu zawodowego) uwzględni jedynie efekt przechodzący wrześniowej podwyżki w wysokości 9,6 proc. To znaczy, wzrośnie z 3045 zł do 3337 zł (tj. o 292 zł, czyli wspomniane 9,6 proc.).