Aktualności

6

Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości
ten nie jest godzien szacunku teraźniejszości
ani prawa do przyszłości

prawo thumbLISTA NAJWAŻNIEJSZYCH ROZPORZĄDZEŃ, AKTÓW PRAWNYCH. Istotne zmiany w przepisach wykonawczych do ustawy PRAWO OSWIATOWE od 1 września 2017r - wraz z komentarzem

 

 

 

 http://reformaedukacji.men.gov.pl/

1. Prawo oświatowe

2. Przepisy wprowadzające – prawo oświatowe

3. Kalendarium reformy edukacji . Krok po kroku

Koordynator wprowadzania reformy – województwo pomorskie:
Jerzy Wiśniewski  - Dyrektor Wydziału  Strategii Nadzoru Pedagogicznego,
tel: 58 669 34 04, kom: 662 231 456
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

imagesCA2REPER
NAUCZYCIELU ! zapoznaj się ze stanowiskami i opiniami ZNP do proponowanych zmian aktów prawnych dotyczących polskiej edukacji. Nie bądź obojętny ! Napisz swoje uwagi do proponowanych zmian w aktach prawnych , które dotyczą bezpośrednio Ciebie lub wykonywanej przez Ciebie pracy : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
 

1. Projekt rozporządzenia MEN z dnia 19 marca 2018r w sprawie szczegółowych kryteriów i trybu dokonywania oceny pracy nauczycieli 

2. Projekt rozporzadzenia MEN z dnia 19 marca 2018r w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli

- termin nadesłania uwag upływa z dniem 5 kwietnia br na adres E mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
 
 

zyczenia 1

zyczenia 2

zyczenia 3

 

 

 

 

 

 

 

22 czerwca 2018r ostatni dzwonek dla dzieciaków i uczniów - koniec roku szkolnego 2017/2018r.
W imieniu ZNP okręgu pomorskiego naszym uczniom i wychowankom życzymy bezpiecznych wspaniałych wakacji z rodzicami, radości i spełnienia wspólnych marzeń, pięknych wakacyjnych przeżyć, które na stałe zapiszą się w pamięci.

Dziękuję wszystkim nauczycielom, pracownikom oświaty za współpracę oraz współdziałanie na rzecz statusu zawodu nauczyciela, poprawy warunków pracy i wzrostu najniższych wynagrodzeń za wykonywaną pracę.
Szczególne podziękowania kieruję pod adresem: dyrektorów szkół, rodziców i samorządów terytorialnych okręgu pomorskiego za zrozumienie działań ZNP, wyjście  naprzeciw oczekiwaniom Związku w realizowaniu zadań statutowych. Wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty życzę udanego wypoczynku wakacyjnego, wielu radosnych i słonecznych dni .
Koleżankom i Kolegom – Prezeskom i Prezesom Oddziałów ZNP oraz członkom ZNP życzę szczęśliwych i ciepłych dni, rodzinnego spokoju oraz odpoczynku.

 

UWAGA ! Podobnie jak w latach ubiegłych, nauczyciele i nauczycielki ze Związku Nauczycielstwa Polskiego przygotowali dla minister edukacji „świadectwo szkole” na zakończenie roku szkolnego. Anna Zalewska „nie otrzymała promocji do następnej klasy”. Zachowanie minister  - OCENA  NAGANNA

 

zyczenia

 

 

 

 

Świadectwo dla Anny Zalewskiej

https://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/tramwaje-warszawskie-walcza-z-epidemia-zombie,847935.html - Minister Zalewska podsumowuje reformę edukacji. "Uśmiechać będę się dalej (http://www.tvn24.pl)
345

 

 

 

PODSUMOWANIE roku szkolnego 2017/2018 – okręg pomorski ZNP. Rok szkolny 2018/2019 przynosi kolejne niekorzystne zmiany w ruchu kadrowym pracowników oświaty szkół i placówek oświatowych województwa pomorskiego. 1145 nauczycieli dotykają kolejne zmiany wynikające z wprowadzenia kolejnego etapu reformy edukacji „dobrej zmiany”. 313. nauczycieli straci miejsca pracy: 90. nauczycieli z art. 20, art. 27 KN i art. 225; z 348. nauczycielami nie zostaną przedłużone umowy o pracę ; 26. nauczycieli skorzysta z praw emerytalnych; 153. nauczycieli przejdzie na świadczenia kompensacyjne ; 204. nauczycieli pracować będzie na ograniczonych etatach; 8. nauczycieli przejdzie w stan nieczynny …; 33 nauczycieli skorzysta z urlopów dla poratowania zdrowia . Wakaty dla poszukujących pracy nauczycieli o specjalnościach nauczania m.in.: j. kaszubski, j. angielski, j. polski, historia, j. niemiecki, religia, wspomagający, surdopedagogika, chemia, fizyka, matematyka, biologia, WOS, EDB, WDŻ, informatyka, edukacja wczesnoszkolna, przedmioty zawodowe, w.f., muzyka, technika oraz pedagodzy, psycholodzy, doradcy zawodowi, wychowawcy świetlic, internatu. / dane z 50% gmin województwa pomorskiego na dzień 31 maja 2018r. /. Czy spełniają się prognozy ZNP dot. ruchu kadrowego nauczycieli ? Jak pokazują przytoczone wyżej dane - TAK ! Sadzę, że nikt z Państwa nie będzie miał żadnych wątpliwości …. Z ROKU NA ROK : UBYWA MIEJSC PRACY DLA NAUCZYCIELI, Z ZAWODU ODCHODZĄ NAUCZYCIELE Z KWALIFIKACJAMI ORAZ CI Z KILKOMA SPECJALNOŚCIAMI; ABY UCIEC PRZED ZWOLNIENIEM Z PRACY ZNACZNA CZĘŚĆ SKORZYSTA ZE ŚWIADCZEŃ KOMPENSACYJNYCH, A W ICH MIEJSCE PRZYBĘDZIE NAUCZYCIELI BEZ KWALIFIKACJI i TYCH , KTÓRZY BĘDĄ JE UZUPEŁNIAĆ. …. O tych zjawiskach świadczą chociażby dane przekazane przez nadzór pedagogiczny / w województwie pomorskim na dzień 20 czerwca br. jest około 270 ofert pracy dla nauczycieli w tym 140 na pełne etaty / … tylko ilu z NICH pracować będzie w kilku szkołach , ilu z NICH będzie łączyło etaty w jednej lub kilku szkołach …. O TO JEST PYTANIE … ???/. TYLKO .... CHĘTNYCH BRAK ???!!! W przypadku braku chętnych do pracy …., oczywiście będą nadgodziny i jak zwykle „karcianki”, których rzekomo nie ma, bo być ich nie może / takie są przepisy prawa / - rzecz w tym, że tylko na papierze …. oraz zatrudniani będą emerytowani nauczyciele .
Ale do rzeczy . Do napisania dalszej części informacji zmobilizowały mnie wypowiedzi p. minister i kuratorów oświaty w mediach społecznościowych. We wrześniu 2019 r. do liceów i szkół branżowych ubiegać się będzie dwa razy więcej uczniów niż w roku poprzednim /wg MEN 731 tys. . Jak „zapewnia” minister A. Zalewska wszystko jest policzone i …. kumulacji nie będzie, bo „ jest niż demograficzny". Wraz z tym nadchodzącym „zjawiskiem” minister obiecuje samorządom więcej pieniędzy. Jakie są ku temu powody… Sięgam pamięcią, jak w swoich wypowiedziach minister edukacji zapewniała, że subwencja jest wystarczająca na wdrożenie zmian i dodatkowych środków finansowych nie będzie – „reforma jest bez kosztowa”. Nie bez powodu wszędzie gdzie jest to możliwe w wypowiedziach przytoczonych osób słyszymy słowa podziękowań skierowanych do samorządów, które wskazują na fakty finansowania wprowadzania reformy edukacji przez JST przy znikomym wsparciu z budżetu państwa / za pośrednictwem MEN/.

O nas

Związek Nauczycielstwa Polskiego (ZNP) – związek zawodowy pracowników oświaty i wychowania, szkolnictwa wyższego i nauki w Polsce. Należy do Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych. Okręg Pomorski ZNP.  Elżbieta Markowska - prezes okręgu pomorskiego ZNP od 2002 - nadal

Ile osób jest Online

Odwiedza nas 61 gości.

Licznik odwiedzin

26453
Dzisiaj41
Wczoraj93
W tym tygodniu436
W tym miesiącu1791
©2018 ZNP Okręg Pomorski. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Search

facebook_page_plugin