Aktualności

prawo thumbLISTA NAJWAŻNIEJSZYCH ROZPORZĄDZEŃ, AKTÓW PRAWNYCH. Istotne zmiany w przepisach wykonawczych do ustawy PRAWO OSWIATOWE od 1 września 2017r - wraz z komentarzem

1. Prawo oświatowe

2. Przepisy wprowadzające – prawo oświatowe

3. Kalendarium reformy edukacji . Krok po kroku

Koordynator wprowadzania reformy – województwo pomorskie:
Jerzy Wiśniewski  - Dyrektor Wydziału  Strategii Nadzoru Pedagogicznego,
tel: 58 669 34 04, kom: 662 231 456

imagesCA2REPER
NAUCZYCIELU ! zapoznaj się ze stanowiskami i opiniami ZNP do proponowanych zmian aktów prawnych dotyczących polskiej edukacji. Nie bądź obojętny ! Napisz swoje uwagi do proponowanych zmian w aktach prawnych , które dotyczą bezpośrednio Ciebie lub wykonywanej przez Ciebie pracy : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Projekt rozporządzenia MEN z dnia 19 marca 2018r w sprawie szczegółowych kryteriów i trybu dokonywania oceny pracy nauczycieli -  termin nadesłania uwag upływa z dniem 5 kwietnia na adres E mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

- termin nadesłania uwag upływa z dniem 5 kwietnia br na adres E mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

21 kwietnia ZOP ZNP serdecznie zaprasza na Ogólnopolską manifestację/pikietę pracowników oświaty , nauczycieli i samorządowców, by wspólnie zaprotestować przeciwko zmianom w edukacji , które negatywnie odbijają się na UCZNIACH i ICH  NAUCZYCIELACH !!! Bądźmy razem ! Razem możemy więcej i skutecznbiej!!!

BANER  mamy dosc... 04 2018 vers2

Zgodnie z ustaleniami Prezydium ZG ZNP z dnia 9 kwietnia zostanie zorganizowana pikieta/manifestacja z udziałem członków ZNP, pracowników oświaty niezrzeszonych   w organizacji ZNP, rodziców i samorządowców.

MAMY DOŚĆ! - OGÓLNOPOLSKA MANIFESTACJA PRACOWNIKÓW OŚWIATY

Ogólnopolska manifestacja pracowników oświaty pod hasłem „Mamy dość!” odbędzie się w sobotę, 21 kwietnia o godz. 12.00 przed siedzibą Ministerstwa Edukacji Narodowej przy al. J.CH. Szucha 25 w Warszawie. Organizatorem manifestacji jest ZNP. INFORMACJI o zbiórkach, godzinach wyjazdu oraz  trasach  dojazdu  do Warszawy udzielają : sekretariaty biur ZNP :  okręgu pomorskiego, oddziałów: Gdańsk, Gdynia, Słupsk.

MAMY DOŚĆ!

• NISKICH ZAROBKÓW

Tegoroczne podwyżki od 93 zł do 168 zł brutto nie poprawią naszej sytuacji finansowej i nie podniosą prestiżu zawodu nauczyciela. Dzisiaj pensja zasadnicza nauczycieli waha się od 2,4 do 3,3 tys. zł brutto. Chcemy godnie zarabiać, bo jesteśmy profesjonalistami!

Żądamy podwyżek na poziomie 1000 zł.

• ZŁEGO MINISTRA EDUKACJI

Krytycznie oceniamy szefową MEN. Mamy wiele powodów: wdrożenie nieprzygotowanej reformy, zniszczenie 18-letniego dorobku gimnazjów, spowodowanie chaosu organizacyjnego i kadrowego w szkołach, pozorowanie dialogu, składanie deklaracji bez pokrycia, przyzwolenie na pracę nauczycieli                      w formie wolontariatu, likwidacja niektórych dodatków i uprawnień socjalnych, wprowadzenie podziałów  w radach pedagogicznych przez ustanowienie dodatku za wyróżniającą pracę tylko dla nauczycieli dyplomowanych, dalsza pauperyzacja środowiska pracowników oświaty.

Żądamy dymisji Anny Zalewskiej!

• ZMIAN BEZ NASZEJ AKCEPTACJI

Reforma edukacji odbyła się bez akceptacji środowiska oświatowego. Ministerstwo edukacji nie uzgadniało zmian i wprowadziło reformę nie licząc się ze zdaniem nauczycieli. Tymczasem, to dzięki doświadczeniu – my, nauczyciele – dobrze wiemy, co należy zmienić w polskiej szkole!

Czas zacząć słuchać i szanować nauczycieli!BANER  mamy dosc... 04 2018 vers2

• NISZCZENIA STATUSU ZAWODOWEGO

Minister edukacji likwiduje nasze uprawnienia, wydłużyła awans zawodowy, wprowadziła permanentną ocenę pracy oraz obowiązek tworzenia w każdej szkole regulaminów wskaźników oceny pracy, ograniczyła dostęp do urlopów dla poratowania zdrowia. Mamy coraz więcej obowiązków, a coraz mniej praw.                               Nie zgadzamy się na niekorzystne zmiany w awansie zawodowym oraz wprowadzanie zasad oceniania, które uniemożliwią osiąganie wyższych zarobków.

Chcemy większej autonomii i godnego traktowania!

Plakat "Mamy Dość"

Baner "Mamy Dość"

znp pomznp pom

Zarząd Okręgu Pomorskiego oraz Zarząd Oddziału ZNP w Łebie zapraszają członków Związku Nauczycielstwa Polskiego do udziału w  IV  POMORSKIM  ZLOCIE  PRACOWNIKÓW  OŚWIATY ZNP

Termin: 16 czerwca 2018r.

Miejsce: ŁEBA

Koszt: 60 zł / osoba (w tym : nagrody , wyżywienie, inne

Zgłoszenia:  do 15 maja  2018r.

Kontakt:  Jolanta Pająk ; email : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wpłaty należy dokonać na konto Zarządu Okręgu Pomorskiego ZNP :  do 15 maja  2018r.

PKO BANK  POLSKI  Oddział I  w  Gdańsku

Nr konta:  21 1020 1811 0000 0702 0234 9967

z dopiskiem : ZLOT ŁEBA  2018

znp pomznp pomznp pom

©2018 ZNP Okręg Pomorski. Wszelkie prawa zastrzeżone.