ZASADY TWORZENIA i DZIAŁANIA OKREGOWEGO KLUBU MŁODEGO NAUCZYCIELA - pomorskie

Opracowano na podstawie Regulamin działania Klubów Młodego Nauczyciela ZNP

Regulamin przyjęty przez Zarząd Okręgu Pomorskiego dn.  13 lutego 2017r.

 

 1. Okręgowy Klub Młodego Nauczyciela tworzą reprezentanci Oddziałowych Klubów Młodego Nauczyciela.
 2. Oddziały, w których nie założono KMN mogą wskazać  po jednym reprezentancie                                     
 3. Oddziałowe KMN w Okręgowym KMN reprezentuje przewodniczący Klubu.
 4. Decyzję o utworzeniu Okręgowego Klubu Nauczyciela podejmuje Zarząd Okręgu na wniosek młodych nauczycieli – członków ZNP działających w Oddziałowych Klubach Młodego Nauczyciela lub   przedstawicieli młodych nauczycieli działających w Oddziałach ZNP na terenie okręgu   
 5. Zarząd Okręgu Pomorskiego na wniosek reprezentantów Oddziałowych Klubów Młodego Nauczyciela lub przedstawicieli młodych nauczycieli powołuje Okręgowy KMN uchwałą ZOP ZNP  , określając ilościowy skład Zarządu Okręgowego KMN.
 6. Wybory przewodniczącego i Zarządu Okręgowego KMN przeprowadza się w terminie 30 dni od dnia powołania Klubu, określonego w uchwale powołującej Klub.
 7. Zarząd Okręgowego KMN tworzy : 5 członków – przewodniczący i dwóch wiceprzewodniczących i 2 członków Zarządu.
 8. Przewodniczący Okręgowego Klubu Młodego Nauczyciela w chwili powołania staje się członkiem Zarządu Okręgu Pomorskiego.
 9. Przewodniczący Okręgowego KMN reprezentuje Klub na spotkaniach Centralnego KMN lub w jego zastępstwie wiceprzewodniczący .
 10. Zarząd Okręgowego KMN opracowuje : plan pracy wraz z harmonogramem spotkań Klubu, który przedstawia do zaakceptowania Zarządowi Okręgu do końca listopada każdego roku oraz  proponuje założenia do planu pracy Zarządu  Okręgu , który określi warunki  i formy  współpracy z Oddziałowymi klubami Młodego Nauczyciela .
 11. Przewodniczący Okręgowego KMN , pozostali członkowie Klubu mogą brać uczestniczyć w szkoleniach, konferencjach i spotkaniach innych  ciał statutowych Związku  na wniosek Prezesa i Zarządu Okręgu.

O nas

Związek Nauczycielstwa Polskiego (ZNP) – związek zawodowy pracowników oświaty i wychowania, szkolnictwa wyższego i nauki w Polsce. Należy do Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych. Okręg Pomorski ZNP.  Elżbieta Markowska - prezes okręgu pomorskiego ZNP od 2002 - nadal

Ile osób jest Online

Odwiedza nas 189 gości.

Licznik odwiedzin

148876
Dzisiaj56
Wczoraj154
W tym tygodniu505
W tym miesiącu3787
©2020 ZNP Okręg Pomorski. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Search

facebook_page_plugin