Items filtered by date: sierpień 2021

wtorek, 31 sierpień 2021 08:16

INFORMACJA NR 102 z dnia 24 sierpnia 2021r.

102

 

 

 

 

 

 

 

Rusza akcja społeczna Wolna Szkoła! Czerwona ekierka symbolem obywatelskiego sprzeciwu wobec rządowych zmian w oświacie!

Spoty promocyjne kampanii: 31 sierpnia o 16.00 na wspólnej konferencji organizacji, samorządów i związków zawodowych podczas wydarzenia w Gdańsku będzie premiera spotów promujących kampanię.

Szanowni Państwo!

24 sierpnia 2021r. o godz. 9:00 rozpoczęła się w sieci akcja społeczna Wolna szkoła.

W mediach społecznościowych Wolną Szkołę znajdziecie na Facebooku i Instagramie, zaobserwujcie ją ze swoich profili oraz fanpage’y:

Na Facebooku https://facebook.com/wolnaszkola.org
Na Instagramie https://www.instagram.com/wolna.szkola/

Wszystkie posty dotyczącej tej akcji w mediach społecznościowych oznaczamy #wolnaszkola

Celem kampanii jest pokazanie, jak zmieni się polska szkoła, jeśli rząd przeforsuje zmiany w polskiej oświacie, którym sprzeciwiają się środowiska szkolne, samorząd i opinia społeczna.

Kampania prowadzona jest pod hasłem #Wolnaszkoła, #WolnaSzkoła#NIEPartyjna, #UwolnijSzkołę przede wszystkim w mediach społecznościowych oraz na stronie https://www.wolnaszkola.org/.

Symbolem kampanii jest czerwona szkolna ekierka.

Organizatorzy zachęcają wszystkich, a szczególnie rodziców, do włączenia się do protestu przeciwko planowanym zmianom.

Kampanię przygotowała grupa organizacji działających w Sieci Organizacji Społecznych dla edukacji (SOS dla edukacji).

Wszystkie pliki i materiały graficzne możecie pobrać z tego linku:
https://drive.google.com/drive/folders/1iKAmnb8YE6-h3_wNQ_5Ty5gZ72gqkP99?usp=sharing

Są one również dostępne na stronie internetowej: https://www.wolnaszkola.org/

Published in Aktualności
środa, 25 sierpień 2021 07:24

INFORMACJA NR 101 z dnia 24 sierpnia 2021r.

101

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

23 sierpnia 2021 roku Marszałek Sejmu RP wydała postanowienie o przyjęciu zawiadomienia o utworzeniu Obywatelskiego Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej popierającego projekt ustawy o zmianie ustawy Karta Nauczyciela.

To oznacza, że możemy zbierać podpisy pod obywatelską inicjatywą „Godne płace i wysoki prestiż nauczycieli”!

Published in Aktualności
czwartek, 19 sierpień 2021 13:40

INFORMACJA NR 100 z dnia 18 sierpnia 2021r.

100

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Związek Nauczycielstwa Polskiego przygotował opinię do projektu ustawy o zmianie ustawy – Prawo oświatowe oraz niektórych innych ustaw.

Związek Nauczycielstwa Polskiego negatywnie opiniuje zmiany.

Warszawa, 18 sierpnia 2021 r.

Szanowny Pan Przemysław Czarnek

Minister Edukacji i Nauki

Związek Nauczycielstwa Polskiego przesyła opinię do projektu ustawy o zmianie ustawy – Prawo oświatowe oraz niektórych innych ustaw (projekt z 20 lipca 2021 r.).

I. Głównym założeniem nowelizacji jest zdecydowane zwiększenie kompetencji kuratora oświaty na gruncie ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (tekst jedn. Dz.U. z 2021 r. poz. 1082 ze zm.) – dalej u.p.o.

Zdaniem Związku Nauczycielstwa Polskiego większość zaproponowanych zmian narusza zakres ustrojowego podziału kompetencji organów prowadzących szkoły i wykracza zdecydowanie poza kompetencje kuratora oświaty jako organu nadzoru pedagogicznego.

Published in Aktualności
piątek, 06 sierpień 2021 08:31

INFORMACJA NR 98 z dnia 3 sierpnia 2021r.

98

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Jeżeli kondycja budżetu państwa rzeczywiście jest tak dobra, to powinno to skutkować wyższymi płacami także dla ponad 560 tys. pracowników sektora publicznego, bez których polskie państwo nie byłoby w stanie funkcjonować” – pisze przewodniczący OPZZ do prezydenta Andrzeja Dudy. Kilka dni temu prezydent podpisał rozporządzenie o podwyżkach dla polityków.

Biuro Prasowe OPZZ

Rozporządzenie o podwyżkach prezydent Andrzej Duda podpisał w piątek 30 lipca. Ustawa weszła w życie już dwa dni później, 1 sierpnia. Zgodnie z przepisami Parlamentarzyści zarobią teraz ponad 12 tys. zł miesięcznie, a wiceministrowie ok. 16 tys. zł. Wzrosła także pensja premiera oraz marszałków Sejmu i Senatu - do 20,5 tys. zł.

Według sondażu Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu" podwyżki zostały fatalnie przyjęte przez opinię publiczną – aż 84 proc. badanych sprzeciwia się zwiększeniu uposażeń posłów.

Published in Aktualności
piątek, 06 sierpień 2021 07:17

INFORMACJA NR 99 z dnia 3 sierpnia 2021r.

99

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Od dłuższego czasu w mediach mówi się o obowiązkowych szczepieniach . Polecam artykuł z fb  na blogu wkolszkoly.edu.pl   O szczepieniach w szkole - głos sceptyczny.Od siebie dodam: „ są zawody, w których szczepienia przeciw COVID-19 winne być obowiązkowe „. Dlatego też dziwią mnie niektóre wypowiedzi związkowców ???? w mediach społecznościowych, którzy  grożą wystąpieniem ze Związku  w związku z wypowiedzią Prezesa ZNP : „Niezaszczepione osoby powinny być odsunięte  od bezpośredniego funkcjonowania w szkole”. Również  na nauczycielach spoczywa obowiązek przekonywania nieprzekonanych do szczepień, które chronią zdrowie innych, a w przypadku rodziców  - ich dzieci, bliskich , koleżanek i kolegów w szkole oraz pracowników oświaty w tym szczególnie nauczycieli. Zdecydowanie sprzeciwiam się atakom antyszczepionkowców na punkty szczepień !

„ Rząd zamierza wysłać dyrektorów szkół i nauczycieli na pierwszą linię walki z pandemią! Poważnie!

Published in Aktualności
poniedziałek, 02 sierpień 2021 06:35

INFORMACJA NR 97 z dnia 31 lipca 2021r.

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kolejne opiniowanie planów nowego roku szkolnego 2021/2022 przez kuratorów rozpoczęte. Do ogniw ZNP docierają kolejne niepokojące sygnały o zwiększaniu liczebności klas i braku podziału na grupy / lekcje informatyki i j. obcego w oddziałach liczących więcej niż 24 uczniów/. Według obowiązujących przepisów prawa w klasach I–III SP (maksymalnie 25 uczniów a w uzasadnionych przypadkach 27). Dzięki takim działaniom można zaoszczędzić na etatach i uporać się z brakiem nauczycieli o określonych specjalnościach. Ta sytuacja nie wypływa pozytywnie na jakość kształcenia. ZNP uprzedzał, że po wygaszeniu gimnazjów będą problemy z przepełnionymi oddziałami w szkołach ponadpodstawowych.
Już w miesiącu kwietniu oddziały ZNP opiniujące arkusze organizacyjne, zwracały uwagę, że samorządy zmuszały dyrektorów do zmniejszania liczby etatów pedagogicznych, psychologicznych, bibliotekarzy oraz nauczycieli zatrudnionych w świetlicy / świetlica w podstawówce jest zapewniona dla uczniów z klas I–IV, a w starszych taka możliwość jest tylko w wyjątkowych sytuacjach/ .

Published in Aktualności

Obserwuj nas

Bądź na bieżąco.
Śledź nasze profile
w social mediach.

>Facebook

>Twitter

Ile osób jest Online

Odwiedza nas 23 gości.

Licznik odwiedzin

232101
Dzisiaj105
Wczoraj201
W tym tygodniu996
W tym miesiącu2090
©2022 ZNP Okręg Pomorski. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Search

facebook_page_plugin