OKRĘGOWY KLUB MŁODEGO NAUCZYCIELA

OKRĘGOWY KLUB MŁODEGO NAUCZYCIELA

Władze Okręgowego Klubu Młodego Nauczyciela ZNP w kadencji 2019 - 2024

Zarząd OKMN ZNP:

 1

 

 

 

 

 

 

Przewodniczący: Szymon Lepper – Okręg Pomorski ZNP
Od 2010 roku nauczyciel historii, wiedzy o społeczeństwie i języka angielskiego, Okręg Pomorski, Oddział Gdynia.


Dlaczego jestem nauczycielem?
Nigdy nie planowałem zostać nauczycielem i nie było to moje dziecięce marzenie. Trafiłem do wspaniałej, choć nie istniejącej już uczelni, Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych, która miała posłużyć mi tylko do podniesienia swoich kompetencji językowych. Jednak świetni wykładowcy, często również czynni zawodowo nauczyciele, sprawili, że zacząłem inaczej postrzegać profesję nauczyciela. Przełomem były moje pierwsze praktyki, które utwierdziły mnie w przekonaniu, że chcę spróbować stanąć po drugiej stronie edukacyjnej sceny. Ta sztuka wciąż trwa!


Dlaczego działam w związku zawodowym?
Patrząc na to z perspektywy dostrzegam, że moja działalność w ZNP rozpoczęła się od serii przypadkowych zdarzeń, które niejako pchnęły mnie do zmiany z biernego w aktywnego związkowca. Poznając niesamowitych ludzi tworzących ZNP, dowiadując się coraz więcej o samej organizacji i ciężko pracując dla osiągnięcia wspólnych celów zrozumiałem, że choć wcześniej tego nie wiedziałem, to związkowcem byłem od zawsze. Wspólnota wartości, dbanie o dobro ogółu a nie tylko o swoje własne, walka o lepsze jutro dla nas wszystkich. Tak właśnie widzę wspólnotę ludzi tworzących ZNP i z dumą mogę powiedzieć, że jestem drobną częścią tej grupy.
Osiągnięcia w sferze związkowej lub zawodowej: przewodniczący Oddziałowego KMN Gdynia, przewodniczący Okręgowego KMN Okręg Pomorski, absolwent Akademii Młodego Związkowca ZNP, absolwent Trainning for Young Trade Union Leaders organizowany przez ETUI (Europejski Instytut Związków Zawodowych)

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

JUDYTA LIDTKE


Dlaczego jestem nauczycielem?
To nie będzie historia o tym, że zawsze chciałam nim być i dążyłam do tego, żeby to marzenie zrealizować.
Pamiętam jeden z wykładów na ekonomii na pierwszym roku studiów na Uniwersytecie Gdańskim, wtedy nasz Profesor powiedział o możliwości pójścia na specjalizację nauczycielską. Zdecydowałam się, bo to zawsze mogła być jakaś alternatywa. Jednak wraz z pierwszymi zajęciami, praktykami okazało się, że tą drogą chcę podążać i lubię to. Dzisiaj wiem, że praca z młodymi ludźmi jest dla mnie świetną motywacją i doświadczeniem. I tak już uczę geografii i przyrody 6 rok ?

Dlaczego działam w związkach zawodowych?
Jednym z celów ZNP zawartych w statucie jest obrona praw i interesów członków. Ta idea jest bliska wartościom, którymi się kieruje w życiu, tj. pomagać ludziom w potrzebie.
ZNP pomaga się rozwijać, organizowane są liczne szkolenia, zapewniona jest pomoc prawna, a także można liczyć na wsparcie zarządu oddziału czy okręgu. Ponadto można poznać wiele wartościowych ludzi, od których można się wiele nauczyć.

Osiągnięcia w sferze związkowej lub zawodowej:
Wiceprzewodnicząca KMN okręg pomorski, sekretarz KMN oddział Gdańsk, absolwentka III edycji Akademii Młodego Związkowca.
Moim największym osiągnięciem w sferze zawodowej jest to, że potrafię wywołać uśmiech na twarzy każdego dziecka.

 

3

 

 

 

 

 

 


PAWEŁ PIEKART


Dlaczego jestem nauczycielem?
Kiedy byłem małym chłopcem marzyła mi się kariera archeologa, najlepiej Indiany Jonesa. Z kolei w czasach licealnych myślałem o dziennikarstwie. Co prawda koledzy i koleżanki ze szkolnej ławki twierdzą, że nie raz oświadczałem moim wychowawcom, że kiedyś sam zostanę nauczycielem, ale jakoś umknęło to mojej pamięci ?
Gdy decydowałem się na studia na kierunku filologia angielska, specjalność: nauczycielska moim priorytetem było nabycie umiejętności biegłego i kwiecistego posługiwania się językiem Szekspira. Niemniej jednak, aby zdobyć dyplom musiałem zaliczyć wiele przedmiotów przygotowujących mnie do pracy nauczyciela. I wówczas, ściślej w trakcie praktyk w szkole, coś we mnie pękło. Zdałem sobie sprawę, że praca z uczniem sprawia mi przyjemność i jest tym, co chcę robić w życiu. Po ukończeniu studiów w 2011 r. rozpocząłem pracę w Zespole Szkół (obecnie Szkole Podstawowej im. gen. Józefa Bema) w rodzinnym Starym Polu (miejscowość położona w woj. pomorskim nieopodal Malborka), którą kontynuuje do dziś. Jest to szkoła, której jestem wychowankiem.

Dlaczego działam w związku zawodowym?
Zostałem członkiem ZNP w 2019 r. Po kilku miesiącach doszło do strajku w polskiej oświacie. To wydarzenie było dla mnie impulsem do zmian. Strajk otworzył mi oczy na wiele negatywnych zjawisk, z którymi polscy nauczyciele na co dzień borykają się w pracy. W skrócie jestem w Związku Nauczycielstwa Polskiego, bo chcę, aby zawód nauczyciela cieszył się należytym szacunkiem, a polscy nauczyciele byli traktowani godnie – zarówno przez rządzących jak i społeczeństwo. Uważam, że ZNP jest najlepszym miejscem, aby dokonać realnej zmiany na lepsze w polskiej oświacie.

 

Czym zajmuje się OKMN?

Do Okręgowego Klubu Młodego Nauczyciela należą mnodzy nauczyciele z Okręgu Pomorskiego ZNP. Klub jest doskonałym miejscem do wymiany doświadczeń oraz dyskusji na temat różnych problemów pojawiających się w poszczególnych placówkach szkolnych i przedszkolnych. Działalność OKMN, to nie tylko spotkania w wąskim gronie, podczas, których omawiane są bieżące sprawy dotyczące edukacji oraz nauczycieli, ale także uczestniczenie w akcjach podejmowanych przez Oddziały oraz Okręg Pomorski, wyrażanie opinii, wniosków oraz postulatów, które mają na celu poprawę sytuacji nauczycieli i realizują program działania Związku. Do zadań OKMN należy również organizowanie seminariów, debat oraz konferencji, które służą nie tylko wymianie doświadczeń pomiędzy młodymi nauczycielami, ale także z nauczycielami, którzy mają większe, bogatsze doświadczenia. Członkowie OKMN uczestnictwą w różnego rodzaju formach szkoleń, które służą podniesieniu kompetencji.

Po co istnieje OKMN ?

Okręgowy Klub Młodego Nauczyciela zrzesza młodych nauczycieli do 35. roku życia. Daje to nam możliwość poczucia przynależności oraz możliwość decydowania o sprawach dla nas ważnych. Oprócz organizowania różnego rodzaju szkoleń, dzięki którym mamy możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych, ale także szanse doboru tematyki szkoleń, w taki sposób, aby spełniała nasze potrzeby i jednocześnie poszerzała nasze horyzonty. To nie tylko wsparcie merytoryczne, ale także wymiana doświadczeń, dobrych praktyk, pomocy dydaktycznych. Podczas naszych spotkań rodzą się także wspaniałe przyjaźnie, dzięki którym możemy być nie tylko świetnymi nauczycielami, ale również lepszymi ludźmi.

Kontakt
Okręgowy Klub Młodego Nauczyciela ZNP
ul. Wały jagiellońskie 24
80-835 Gdańsk
tel. ……………………….
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

More in this category: « POMOC PRAWNA

Obserwuj nas

Bądź na bieżąco.
Śledź nasze profile
w social mediach.

>Facebook

>Twitter

Ile osób jest Online

Odwiedza nas 76 gości.

Licznik odwiedzin

244061
Dzisiaj55
Wczoraj231
W tym tygodniu55
W tym miesiącu492

Search

facebook_page_plugin