INFORMACJA NR 169 z dnia 27 grudnia 2021r.

Bądźcie z nami we wtorek 4 stycznia o godzinie 15.00 pod Sejmem! W tym czasie – pomiędzy świętami – zaplanowane jest posiedzenie komisji edukacji i pierwsze czytanie #LexCzarnek” – apeluje Wolna Szkoła.

Przypomnijmy, że ponad 100 organizacji społecznych, samorządowych i oświatowych skupionych wokół kampanii Wolna Szkoła zdecydowanie i bezwarunkowo przeciwstawia się #LexCzarnek

„Nie zgadzamy się na zmianę prawa oświatowego, która ma uczynić ze szkoły narzędzie inżynierii społecznej, modelującej młode pokolenie na potrzebę partii rządzącej. Mówimy NIE upartyjnieniu szkoły, poddaniu jej obsesyjnej kontroli kuratorów i ministra Czarnka, zastraszaniu dyrektorów, nauczycieli, odebraniu wpływu rodzicom i indoktrynowaniu naszych dzieci”

„Presja ma sens!  Wygraliśmy weto, możemy wygrać z Czarnkiem. WOLNA SZKOŁA, TO WOLNI LUDZIE I WOLNA POLSKA” – podkreślają organizatorzy protestu.

Link do wydarzenia na Facebooku znajduje się tutaj. Jednym z organizatorów protestu jest ZNP.

Pierwsze czytanie kontrowersyjnej ustawy ograniczającej autonomię szkół i prawa rodziców miało odbyć się 14 grudnia. Projekt przepadł jednak w głosowaniu na sejmowych komisjach.  Ponieważ części posłów PiS nie było na sali, opozycji udało się zablokować procedowanie ustawy (stosunkiem głosów 31 “za” odroczeniem, 29 “przeciw” i 1 “wstrzymujący się”). Lex Czarnek wraca jednak do Sejmu 4 stycznia.

/ źródło : (JK, GN) /.