INFORMACJA NR 75 z dnia 27 maja 2021r.

Informacja z prac między posiedzeniami WRDS w Gdańsku 28.04-24.05.2021r.

Polski Ład. Głos OPZZ.

W dniu 27 maja godz. 13.00 odbyło się posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego na którym złożona została Informacja z prac pomiędzy posiedzeniami WRDS w Gdańsku w okresie od 28.042021r. do 24.05.2021r.

W obradach uczestniczyła Pani Olga Ewa Semeniuk – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii. W swoim wystąpieniu odniosła się do założeń programu POLSKIEGO ŁADU.

„ Z przykrością odnotowuję fakt, że Rady Dialogu społecznego w 16 województwach wypracowują stanowiska dotyczące kondycji polskiej edukacji w okresie pandemii, w których zwracają uwagę na skutki po pandemiczne w polskiej edukacji, które nie są w centrum uwagi obecnego rządu. Niestety w POLSKIM ŁADZIE sprawy edukacji zostały pominięte…, na całym świecie mówi się o problemach związanych z edukacją, która jest kołem zamachowym rozwoju gospodarczego każdego kraju. Okres pandemii rzutuje na kondycję funkcjonowania przedsiębiorstw, pracowników i związków zawodowych, ale stres po pandemiczny w równym stopniu dotyka też uczniów. W POLSKIM ŁADZIE zabrakło rozwiązań wspomagających poprawę stanu edukacji, jej dalszego rozwoju oraz wsparcia dla uczniów i nauczycieli.