INFORMACJA NR 63 z dnia 12 maja 2021r.

12 maja br. odbyło się posiedzenie Pomorskiej Rady Oświatowej.
Tematy wiodące posiedzenia :
1. O wyzwaniach, potrzebach i dobrych praktykach w edukacji uczniów z doświadczeniem migracji.
2. Uczniowie z doświadczeniami migracji – działania regionalnych placówek doskonalenia nauczycieli .
3. Nauczyciel i uczeń w doświadczeniu migracji.
4. Uczniowie z doświadczeniem migracji w województwie po orskim - wyniki badań oraz zarys planu działań
5. Stanowisko Pomorskiej Rady Oświatowej w sprawie sytuacji uczniów z doświadczeniem migracji.

Zachęcam do zapoznania się z ciekawymi materiałami przedstawionymi przez prelegentów.

Oczywiście nie mógł być niezauważony przedstawiony przez prelegentów fragment: „ Raport NIK o kształceniu dzieci cudzoziemców i obywateli polskich powracających do kraju, 2020r.”.
„Kontrola NIK pokazała zupełny brak zainteresowania tą kwestią. Minister Edukacji Narodowej i Nauki , który odpowiada za politykę oświatową. Resort nie monitoruje sytuacji, nie wykonuje odpowiednich analiz, praktycznie nie ma na ten temat żadnej wiedzy i nie uczynił nic, aby ją uzyskać. Okazuje się, że stosunkowo mocnym ogniwem są nauczyciele, którzy mimo instytucjonalnego braku wsparcia wykonują swoją pracę w większości z zaangażowaniem”.

Prezentacja PRO A. Kordzińska

Prezentacja PRO A. Lewińska