INFORMACJA NR 62 z dnia 12 maja 2021r.

W 2021 roku Okręgowy Inspektorat Pracy w Gdańsku planuje podjąć działania oraz przedsięwzięcia mające na celu upowszechnianie wiedzy z zakresu przestrzegania przepisów prawa pracy oraz bezpieczeństwa i higieny pracy. Narzędziem do realizacji powyższego celu jest współpraca z partnerami społecznymi i innymi organizacjami, w zakresie przeprowadzania szkoleń i udzielania porad prawnych przez specjalistów PIP z zakresu prawnej ochrony stosunku pracy.
W związku z powyższym w dniu 12 maja 2021 roku p.o. Okręgowego Inspektora Pracy w Gdańsku Mariusz Pokrzywinski podpisał Deklarację Współpracy z Zarządem Okręgu Pomorskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego reprezentowanym przez Prezesa Elżbietę Markowską.
Na podstawie podpisanej deklaracji, już od czerwca br. organizowane będą szkolenia oraz dyżury telefonicznych specjalistów OIP Gdańsk z zakresu prawnej ochrony pracy.
Na podstawie porozumienia podpisanego w dniu 12 maja 2021 roku pomiędzy Okręgowym Inspektoratem Pracy w Gdańsku a Zarządem Okręgu Pomorskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego przedstawiciel OIP Specjalista Katarzyna Dubicka-Szlija, będzie udzielała porad z zakresu prawnej ochrony pracy. Dyżur telefoniczny będzie się odbywał w każdy pierwszy wtorek miesiąca od godz. 9.00 do 14.00 pod numerem telefonu 500-781-977.