INFORMACJA NR 40 z dnia 23 lutego 2021r.

Sukces! Po interwencji ZNP pracownicy obsługi i administracji mogą się rejestrować na szczepienie!

Kolejny sukces ZNP ! WSZYSTKIE osoby zatrudnione w jednostkach systemu oświaty, mogą się rejestrować na szczepienie!

Ministerstwo Edukacji i Nauki (23.02.2021): “W poniedziałek, 22 lutego br. w Dzienniku Ustaw ukazała się nowelizacja rozporządzenia w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. W rozporządzeniu do programu szczepień została dodana kolejna grupa pracowników oświaty.
Już teraz prawo do szczepień w grupie priorytetowej mają wszystkie osoby zatrudnione w jednostkach systemu oświaty, instruktorzy praktycznej nauki zawodu prowadzący zajęcia praktyczne. Należą do niej również osoby zatrudnione w przedszkolu lub szkole funkcjonującej w systemie oświaty innego państwa, które znajdują się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i okręgowych komisjach egzaminacyjnych, a także nauczyciele skierowani do pracy za granicą.