INFORMACJA NR 38 z dnia 18 lutego 2021r.

https://fb.watch/3MMxg6Z_hu/ - nagranie z dnia 10 lutego 2021r.

"ZNP jest na pierwszej linii frontu pandemicznego oraz wsparcia dla nauczycieli i nauczycielek oraz wszystkich tych, którzy w warunkach epidemicznych zmagają się z warunkami zdalnego nauczania" - cyt. Renata Mieńkowska-Norkiene. Inauguracja cyklu webinarów dla nauczycielek i nauczycieli - 10 lutego 2021r.
Współpraca ZNP z Międzynarodowym Instytutem Społeczeństwa Obywatelskiego wpisuje się w realizację celów zawartych w Statucie ZNP .
Brak dialogu, wsparcia psychologicznego, pedagogicznego uczniów i nauczycieli w okresie pandemii - jest niezadawalająca. Zmiany za zmianą zwiększają kryzys edukacji i etosu zawodu nauczyciela. Zła kondycja psychiczna uczniów, rodziców i nauczycieli mają wpływ na radykalizację zachowań i poglądow ....
Cykl szkoleń wzbogacających warsztat pracy nauczyciela, adresowanych również do rodziców .... zaproponowany przez Międzynarodowy Instytut Społeczeństwa Obywatelskiego - w punkt.
Zachęcam do wysłuchania.

Inauguracja cyklu webinarów dla nauczycielek i nauczycieli
#NaŻywo Rozmowa online otwierającą projekt Centrum Analiz MISO skierowany do nauczycielek i nauczycieli pt. „Jak rozpoznawać, jak reagować? Wpływ radykalnych treści i dezinformacji w internecie na młodzież”.
Goście:
Renata Mieńkowska-Norkiene - przewodnicząca Rady Programowej MISO
Sławomir Broniarz - prezes ZNP
Konrad Ciesiołkiewicz - prezes Fundacji Orange

Inicjatywa to cykl bezpłatnych trzech webinarów realizowanych w nadchodzących miesiącach. Partnerem jest Głos Nauczycielski, a partnerami merytorycznymi poszczególnych webinarów są Instytut Bezpieczeństwa Społecznego, Fundacja Orange oraz Fundacja Centrum im. Bronisława Geremka.

Kalendarz webinarów:
24 marca - Jak pandemia sprzyja radykalizacji młodzieży? Radykalizacja zachowań i poglądów - jak rozpoznawać, jak reagować?
14 kwietnia - Zagrożenia dla dzieci i młodzieży w internecie, nowe zjawiska i trendy - patotreści, na co należy zwrócić uwagę.
12 maja - Dlaczego tak łatwo dezinformować w pandemii? Dezinformacja w mediach społecznościowych a postawy społeczne.
Szczegóły dotyczące rejestracji na poszczególne webinaria wkrótce.