INFORMACJA NR 35 z dnia 16 lutego 2021r.

35

INTERWENCJA ZNP ws. nauczycieli na urlopach
16 lutego ZNP pisze do : ministra edukacji, ministra zdrowia, ministra Michała Dworczyka w sprawie nauczycieli na urlopach, którzy chcą wrócić zaszczepieni do pracy, a nie mają takiej możliwości oraz oddelegowanych do pracy w związku.

LIST: Pismo ZNP – 16.02.2021 ws. szczepień – MZ, MEiN, MD

Warszawa, 16 lutego 2021 r.

Szanowny Pan

Przemysław Czarnek

Minister Edukacji i Nauki


W związku z lawinowo napływającymi interwencjami dotyczącymi wykluczenia niektórych nauczycieli z możliwości zarejestrowania na szczepienie, Związek Nauczycielstwa Polskiego domaga się pilnego uregulowania tej sprawy.
Jedyną przesłanką uprawniająca do rejestracji na szczepienie powinno być zatrudnienie w szkole lub placówce. Nie godzimy się na pozbawienie możliwości rejestracji nauczycieli urodzonych w 1955 r. i wcześniej, mających zaznaczoną w SIO długotrwałą nieobecność (np. urlop dla poratowania zdrowia) lub oddelegowanych do pracy w związku.
Jednocześnie ponownie domagamy się możliwości rejestrowania na szczepienie również pracowników administracji i obsługi zatrudnionych w szkołach i placówkach.
Po raz kolejny jesteśmy dzieleni – tym razem w kwestii szczepień. W ten sposób nie buduje się zaufania środowiska oświatowego do działań podejmowanych przez rządzących.
Oczekujemy pilnej korekty harmonogramu szczepień dla nauczycieli i pozostałych pracowników oświaty.
Z poważaniem,
Sławomir Broniarz /-/
Prezes ZNP

Obserwuj nas

Bądź na bieżąco.
Śledź nasze profile
w social mediach.

>Facebook

>Twitter

Ile osób jest Online

Odwiedza nas 24 gości.

Licznik odwiedzin

166832
Dzisiaj16
Wczoraj96
W tym tygodniu717
W tym miesiącu1963
©2021 ZNP Okręg Pomorski. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Search

facebook_page_plugin