INFORMACJA NR 15 z dnia 18 stycznia 2021r.

18 stycznia powrót uczniów klas nauczania początkowego /1-3/ do szkół przy dalszym zachowaniu zasad bezpieczeństwa wg wytycznych MZ i MEN.

Czy w dalszym ciągu nauczyciele i borykają się z ich zachowaniem? Zapewne tak , ponieważ zależy to od kubatury budynków, liczby uczniów, kadry pedagogicznej, pracowników obsługi. Jak pokazały wstępne dane po przeprowadzonych badaniach pracowników, spora ich część przebywać będzie na zwolnieniach lekarskich, kwarantannie. Nauczyciele więc , aby zrealizować podstawy programowe pracować będą na pełnych obrotach z godzinami ponadwymiarowymi włącznie / przypominam ODPŁATNIE – nie w ramach wolontariatu, nie społecznie. Wielu nauczycieli oprócz realizacji swoich obowiązków w szkole pracują również on-line. Radość uczniów i nauczycieli z powrotu do szkół jest olbrzymia, chociaż z dużym niepokojem o zdrowie własne i swoich rodzin , uczniów i ich bliskich.
Do siedziby okręgu pomorskiego docierają sygnały o przepełnionych świetlicach szkolnych, protestach rodziców domagających się powrotu do szkół uczniów klas starszych.
Napiszcie do nas : o korzystnych lub niekorzystnych zmianach w organizacji pracy szkoły, czy pracujecie hybrydowo - łączycie zajęcia stacjonarne i online, czy bańki o których mówi MEiN są możliwe do wprowadzenia, jak działają świetlice szkolne, czy realizacja godzin ponadwymiarowych jest odpłatna , w jakich nastrojach wróciliście do swoich szkół ?????
Zwracam się również z gorącą prośbą o zadawanie prac domowych z umiarem i zachowanie umiaru w organizacji sprawdzianów i klasówek, aby nie wprowadzać dodatkowych niepokoju i zbędnych napięć wśród uczniów i ich rodziców.