image001image003image005

W Okręgu POMORSKIM rozpoczęły się oddziałowe zebrania sprawozdawczo-wyborcze/ oddziałowe konferencje delegatów, na których wielu działaczy związkowych podejmuje decyzje o pełnieniu odpowiedzialnych funkcji w szeregach naszej organizacji w kolejnych latach 2024-2029.
Nie będzie to łatwa kadencja, a raczej wymagająca wielkiej determinacji w działaniach. Wyzwania przed którymi staną nowe władze organizacji pomorskiego #ZNPwymagać będą ciągłego doskonalenia w pogłębianiu wiedzy z zakresu prawa związkowego i oświatowego oraz jego interpretacji.
Pamięć o tym, że ZNP jest jednolitym, dobrowolnym, niezależnym i samorządnym związkiem zawodowym pracowników oświaty i wychowania, szkolnictwa wyższego i nauki sprawi, że Wasze działania będą skuteczniejsze i spełnią oczekiwania członkiń i członków naszej związkowej rodziny.
Wierzymy, że każde zebranie/konferencja wypracuje cenne uwagi i wnioski, które staną się impulsem do wypracowania strategii i programu działania ZNP na kolejne lata. Powodzenia
Razem możemy więcej!
@obserwujący #znpdziała #razemwznp

W Okręgu Pomorskim zakończyły się wybory w ogniskach, Oddziałowych Sekcjach Emerytów i Rencistów, Okręgowej Sekcji Emerytów i Rencistów. W dalszym ciągu trwają  wybory w Oddziałach ZNP. Udział w zebraniach członków naszej organizacji jest zadawalająca. Niemalże w każdej  strukturze organizacyjnej Związku  pojawiają się nowi działacze, którzy podjęli wyzwania związkowe w kadencji 2024-2029r. Jesteśmy przekonani, że przy wsparciu Koleżanek i Kolegów  z dużym bagażem związkowych doświadczeń, zakładowe organizacje związkowe sprostają nowym wyzwaniom, jakie niosą ze sobą zaproponowane przez resort edukacji zmiany w organizacji pracy szkoły.

image011image013image015image017

8 kwietnia ukonstytuował się Okręgowy Klubu Młodego Nauczyciela: Przewodnicząca kol. Marta Raniszewska, wiceprzewodnicząca: kol. Dominika Gutowska wiceprzewodniczący kol. Mateusz Majka.

Mają w sobie #MEGA MOC !!!!

Polecamy wywiad z Martą Raniszewską - Przewodniczącą Okręgowego Klubu Młodego Nauczyciela oraz Oddziałowego Klubu Młodego w Gdańsku, w najnowszym Głos Nauczycielski:

"Postanowiłam się również zaangażować w działalność związku zawodowego, ponieważ zrozumiałam, że nauczycielom potrzebne jest wsparcie. (...) Zdecydowałam więc, że sama się zaangażuję. Początkowo postanowiłam po prostu zapytać, jakie możliwości są dostępne dla mnie w ramach #ZNP. Kiedy po rozmowie z prezesem ogniska zaproponowano mi mnóstwo rzeczy w ramach rozwoju dodatkowego, pomyślałam – wchodzę w to”.

Więcej przeczytacie w Głosie!

#razemwznp #znpdziała

image023image025

Koleżanki i Koledzy – Prezesi Oddziałów ZNP

Kolega Franciszek Potulski dysponuje danymi dotyczącymi liczby uczniów, wielkości części oświatowej subwencji ogólnej w latach 2023 i 2024, koszty wykonania zadań oświatowych  w stosunku do subwencji i wysokością wynagrodzeń nauczycieli w roku 2023.

Dane każdy Prezes Oddziału ZNP może  uzyskać za pośrednictwem Okręgu dla wskazanej gminy (lub paru gmin). Proszę kontakt z SEKRETARIATEM okręgu pomorskiego ZNP

Analiza części oświatowej subwencji ogólnej na rok 2024  (subwencja oświatowa)